Uncategorized

Jak działa profesjonalne serum peptydowe?

Serum peptydowe powinno znaleźć się w rytuale pielęgnacyjnym kobiet po 40. roku życia. Profesjonalny kosmetyk skutecznie zapobiega powstawaniu zmarszczek, głęboko nawilża i stymuluje procesy regeneracyjne skóry. Przyjrzyjmy się temu, na czym polega jego działanie.

Czym są peptydy?

Peptydy to naturalnie występujące w naszym organizmie mikroskopijne białka o udowodnionym działaniu przeciwstarzeniowym. Działają na poziomie komórkowym, aktywując procesy produkcji kolagenu i elastyny, które są kluczowe dla zachowania młodej i jędrnej skóry.

Zależnie od budowy i funkcji, wyróżniamy:

  • peptydy sygnałowe (wspierają procesy produkcji kolagenu i elastyny),
  • neuropeptydy (wpływają na spłycenie zmarszczek mimicznych),
  • peptydy transportujące (pomagają składnikom aktywnym przenikać w głąb skóry).

Jak działa serum peptydowe?

Peptydy stymulują fibroblasty w skórze do produkcji naturalnego kolagenu. Niestety, wraz z wiekiem liczba peptydów maleje, co ma swoje odzwierciedlenie w pogorszeniu się stanu skóry. Staje się wiotka, traci sprężystość, a zmarszczki są bardziej widoczne.

Ten proces rozpoczyna się w zasadzie już od 25 roku życia, a niekorzystne zmiany są już dość widoczne u kobiet po 40. roku życia, szczególnie, że przyczynia się do tego nie tylko fizjologia starzenia organizmu, ale także zmiany hormonalne wynikające z wkraczania w okres transformacji menopauzalnej. To najwyższy czas, żeby sięgnąć po serum peptydowe w swojej rutynie pielęgnacyjnej. Zawarte w nim związki imitują te, które naturalnie występują w naszej skórze. Obecnie w kosmetykach używa się ponad 300 peptydów pochodzących z roślin albo powstałych w efekcie procesów biotechnologicznych.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne serum peptydowe?

Dobrą praktyką profesjonalnych firm jest to, że wejście produktu na rynek poprzedzają bardzo dokładnymi badaniami laboratoryjnymi. Dzięki temu można mieć pewność, że kosmetyk jest bezpieczny i skuteczny.

Profesjonalne serum peptydowe zawiera wysoko wyspecjalizowane i mocno skoncentrowane składniki aktywne. Przykładowo, w peptydowym serum marki Dabia znajdziemy opatentowany tripeptyd sygnałowy o udokumentowanym w badaniach działaniu w zakresie stymulowania naturalnej syntezy kolagenu. Za sprawą niskiej masy cząsteczkowej z łatwością przenikają do głębszych warstw skóry, gdzie pobudzają jej procesy regeneracji.

To serum peptydowe jest wzbogacone o starannie dobrane naturalne wyciągi roślinne, które wspierają działanie peptydów m.in. pomagają zachować równowagę wodno-lipidową, wspierają regenerację naskórka i wykazują działanie antyoksydacyjne.

Dla najlepszych efektów pielęgnacyjnych warto sięgać po profesjonalne serum peptydowe rano i wieczorem. To jednak nie wszystko. Procesy regeneracyjne skóry po 40-tym roku życia warto wspierać także od wewnątrz wspomagając działanie kosmetyku odpowiednią suplementacją a wszystko to dla jeszcze lepszego efektu wynikającego z synergii działania od wewnątrz i od zewnątrz równocześnie. Zgodnie z ideą marki Dabi’a Inner Outer Care.

Dodaj komentarz