Lifestyle

Kim była Elżbieta Słoboda?

Elżbieta Słoboda była bardzo znaną aktorką. W latach siedemdziesiątych oraz osiemdziesiątych występowała we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Z kolei w latach dziewięćdziesiątych wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W USA ukończyła szkołę Actors Studio Drama School, osiągając tytuł magistra sztuk pięknych.

Nigdy o niej nie zapomnimy

Elżbieta Słoboda była także wykładowcą aktorskiej techniki w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej znajdującej się w Łodzi. Do grona szkół, na których wykładała dopisać należy także Manhattan Film Academy w Dubaju.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z dorobku artystycznego tej aktorki. Jednak najbardziej utkwiła w nas okropna choroba aktorki oraz jej śmierć. Choroba Elżbiety Słobody nie ustępowała pomimo naprawdę usilnych starań. Na co chorowała aktorka? Choroba ta była okropna. Z każdym dniem odbierała jej sprawność. Chociaż marzyła o wyleczeniu, to nie chciała już pomocy lekarzy. Wiemy doskonale, że chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów.

Ogromna tragedia

Śmierć tej aktorki była jedną z największych tragedii. Miała miejsce w roku 2018. Wiemy już, że Elżbieta Słoboda unikała pomocy lekarzy. Korzystała z kolei z metod, które były ostatecznie nieskuteczne. A na co dokładnie aktorka chorowała? Schorzenie to wiąże się jednocześnie z diagnozą, która jest równoznaczna z wyrokiem śmierci. Był to oczywiście nowotwór. Elżbieta przyjaźniła się ze Zbigniewem Hołdysem. Powiedział mediom, że aktorka o nowotworze dowiedziała się długo przed swoją śmiercią. Niestety nic się nie udało zrobić. Odeszła od nas 14 marca w 2018 roku. Miała w chwili śmierci 59 lat.

Czy choroba ta była na pewno nieuleczalna?

Niestety wszystko wskazuje na to, że gdyby Elżbieta Słoboda zdecydowała się na leczenie, to na pewno miałaby większe szanse. Może nie mamy pewności, że by wygrała tę walkę, ale jednak podjęła by próbę. Elżbieta zdecydowała się na metody holistyczne. O co chodzi w metodach holistycznych? Do metod tych zaliczamy modlitwy, diety, medytacje oraz innego rodzaju metody naturalne.

Tylko możemy spekulować, czy aktorka by miała szansę na wyleczenie, gdyby zdecydowała się na skorzystanie ze zdobyczy medycyny zachodniej. Jednak uszanujmy to, ponieważ bliscy aktorki nie zdecydowali się na ujawnienie, w którym momencie się zwróciła w kierunku bardziej naturalnych metod. W związku z tym nie jesteśmy w stanie stwierdzić jednoznacznie, czy drogę holistyczną rozpoczęła, gdy metody tradycyjne zawiodły, czy też od początku podążała nią.

Dodaj komentarz