Uncategorized

LEE® ogłasza globalną współpracę z legendarnym artystą Jean-Michelem Basquiatem

Zainspirowana duchem nowojorskiej sceny artystycznej lat 80-tych, kolekcja zapewnia ponadczasową ekspresję siebie dla mężczyzn i kobiet.

GREENSBORO, N.C. – Firma Lee® ogłosiła wprowadzenie na rynek kolekcji przedstawiającej prace artysty Jeana-Michela Basquiata. Ta dostępna na całym świecie kapsuła łączy legendarny dżins i przełomową sztukę w unikalnych stylach dla mężczyzn i kobiet.

Basquiat, który pojawił się na nowojorskiej scenie artystycznej w latach 80-tych, wykorzystując jaskrawe kolory i uderzające grafiki, ugruntował swoją pozycję globalnej ikony kultury i pozostawił trwały ślad we współczesnym świecie sztuki. Podobnie Lee od 100 lat wywiera wpływ na świat denimu, tworząc style takie jak kurtka Lee Rider™, prawdziwy oryginał, który jest często kopiowany, ale nigdy nie powielany.

Zainspirowane wyjątkowym wyczuciem stylu i osobowością Basquiata, dżinsowe sylwetki i koordynaty Lee działają jak płótno, na którym prezentowane są jego neoekspresjonistyczne dzieła sztuki. Dżinsy z odpryskami, swetry w odważne paski i kurtki dżinsowe ozdobione koroną płynnie łączą się z dziełami sztuki, takimi jak „Wojownik”, „Dozownik Pez” i inne.

Lee zawsze celebrowało oryginalność, a w ciągu 100 lat naszej działalności staliśmy się częścią amerykańskiej kultury, zwłaszcza lat 80. w Nowym Jorku – powiedziała Brigid Stevens, globalna wiceprezes ds. marketingu w Lee. Współpraca Lee x Basquiat łączy w sobie sztukę, styl i kulturę, tworząc ponadczasowe i niepowtarzalne produkty – oryginalne ikony, które dzięki tym kultowym dziełom sztuki stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Kolekcja obejmuje męskie i damskie kurtki i spodnie, topy, koszulki, swetry i bluzy. Najważniejsze z nich to:

Męska marynarka i spodnie w paski – ukłon w stronę często poplamionych farbą garniturów, w których pracował Jean-Michel Basquiat, inspirowane latami 80-tymi koordynaty mają białe prążki na zewnętrznej podszewce i są oznaczone słynnym motywem korony Basquiata. Łącząc klasyczną odzież formalną i streetwear, jest to hołd dla najbardziej znanego wyglądu artysty.

Denim z nadrukiem laserowym dla kobiet i mężczyzn – kurtki dżinsowe, kombinezon z szerokimi nogawkami dla niej i dżinsy stolarskie dla niego są drukowane laserowo z najpopularniejszymi motywami Basquiata, w tym jego słynną koroną.

Męska kurtka jeansowa Rider – ta wersja oryginalnej kurtki Lee® Rider™ jest odwrócona, aby zaprezentować nadruk obrazu Basquiata „Phooey”, który opowiada o konsumpcji, własności i o tym, gdzie my, ludzie, znajdujemy się wśród tego wszystkiego.

Męska koszulka z długim rękawem Warrior Tee – ta bawełniana koszulka z długim rękawem przedstawia dzieło Basquiata „Warrior”, autoportret przedstawiający, jak Basquiat postrzegał siebie w świecie sztuki.

Damski kardigan Pez Dispenser w paski – ten sweter w stylu vintage czerpie swoją kolorystykę i odważne paski z dzieła Basquiata „Pez Dispenser”, z dziełem przedstawionym jako naszywka z przodu.

Damskie jeansy Carpenter z nadrukiem i mankietami – przesadne mankiety przedstawiają rysunki ścienne niektórych z największych muz Basquiata, w tym anatomię w stylu szkicownika i jego charakterystyczną metkę z koroną.

Swetry z nadrukiem dla kobiet i mężczyzn – te swetry są inspirowane pracami Basquiata i tym, jak były wizualnym skrótem poezji o rodzinie królewskiej, ubóstwie i życiu.

Lee wniósł tak świeże spojrzenie na kultowe dzieła sztuki Jeana-Michela – powiedział David Stark, założyciel i prezes Artestar, międzynarodowej agencji licencyjnej i konsultingowej reprezentującej posiadłość Jeana-Michela Basquiata. Mamy nadzieję, że ta kolekcja zainspiruje nowe pokolenie twórców.

Przedział cenowy to 325-955 złotych. Kolekcja jest dostępna na stronie Lee.com oraz w sklepach firmowych w Azji, Europie i Karolinie Północnej, w amerykańskich sklepach Nordstrom i Urban Outfitters oraz w europejskich sklepach Zalando i Asos, a także w butikach Killiwatch, London i Craemer & Co. Więcej informacji można znaleźć na stronie lee.com/xx.

Dodaj komentarz