Lifestyle

Prezenterki Polsatu – na czele Dorota Gawryluk

Prezenterki Polsatu od zawsze robiły na nas ogromne wrażenie. Najpopularniejszą prezenterką bez dwóch zdań jest Dorota Gawryluk. Jest to zarówno dziennikarka, jak i także prezenterka telewizyjna oraz radiowa. Związana jest przede wszystkim z telewizją Polsat. Kiedyś pracowała także w TVP, ale czasy te ma już za sobą.

Biografia, edukacja

Prezenterki Polsatu z Dorotą Gawryluk na czele to zgrana ekipa, która codziennie przekazuje nam lepsze i gorsze wiadomości. Dorota Gawryluk dorastała w Kamionce Małej – miejscowości obok Limanowej. Od dzieciństwa była bardzo ambitna. Jej ojciec Piotr Zelek to hydraulik, który zajmował się samodzielnie utrzymaniem rodziny. Jej matka prowadziła dom. Od niej córka nauczyła się dystansu zarówno do wiary w Boga, jak i także do rzeczywistości.

Rodzice postanowili Dorotę wysłać do liceum w stolicy. Zamieszkała u przyjaciół rodziny. Gdy udało się jej zdać na studia, zamieszkała w akademiku. Poznała tam Jerzego Gawryluka, który jest Białorusinem.

Kariera zawodowa

W zasadzie to Dorota Gawryluk od dziewięćdziesiątych lat pracuje w telewizji Polsat. Początkowo pracowała jako reporterka. Następnie prowadziła już programy informacyjne. Od roku 2001 została zastępcą szefa „Informacji” oraz programu „Polityczne graffiti”. Następnie była szefową publicystyki oraz merytoryczną opiekunką popularnego programu „Interwencja”. Od 2004 roku do 2008 roku była prowadzącą „Wiadomości” na kanale TVP1. Była także gospodynią publicystycznego programu „Forum”.

Po usunięciu prezesa TVP Bronisława Wildsteina i odejściu z „Wiadomości” politycznych reporterów, podjęła decyzję o odejściu z TVP. Po przejściu na urlop do tego pracodawcy już nie wróciła.

Jednak nie została długo bez pracy. Bowiem dostała propozycję od samego właściciela Polsatu – Zygmunta Solorza-Żak. Prowadziła dzięki temu program „Sam na sam”. W roku 2006 odeszła z radia Tok FM.

Od czerwca 2008 do 2009 roku była w Polsacie gospodynią bardzo popularnego publicystycznego programu o nazwie „Dorota Gawryluk – Konfrontacje”. Prowadziła także w Polsat News takie programy jak „Prezydenci i premierzy”, „Gość Wydarzeń” oraz „#DorotaGawrylukZaprasza”.

Jej kariera w zasadzie cały czas nabiera tempa. Jest bezpośrednio twarzą Polsatu. „Wydarzenia” widzom kojarzą się właśnie z nią. Chyba nikogo to nie dziwi. Naprawdę Dorota pracowała na swoją pozycję wiele lat. Odpowiednie wykształcenie oraz umiejętności sprawiły, że znajduje się w takim, a nie innym miejscu. Możemy być z niej dumni. Z przyjemnością się jej słucha oraz ogląda.

.

Dodaj komentarz