Kids

Wyprawka dla noworodka – poradnik, co warto kupić

Wyprawka dla noworodka – poradnik, co warto kupić

Narodziny dziecka to wielka rewolucja w życiu całej rodziny. To także okres, w którym szczególnie uważnie kupujemy różnego rodzaju akcesoria, które mają ułatwić opiekę nad maluszkiem. Czasem okazuje się, że jest ich za dużo, ale samo kompletowanie wyprawki staje się już niezwykłą przygodą. W szeregu różnych rzeczy można się również pogubić, więc łatwo podstawić na te rzeczy, które są niezbędne w pierwszych dniach życia i w czasie pobytu w szpitalu.

Dopasowana do potrzeb wyprawka dla noworodka

Najczęściej wyprawka dla noworodka jest kompletowana w drugim trymestrze ciąży lub też tuż przed porodem. Poza listą zakupów ważne będzie również przygotowanie przestrzeni.  Kupując ubranka i inne akcesoria z https://www.abenasklep.pl/produkty/bambo-nature,2,1972, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. To samo dotyczy też takich dodatków jak kosmetyki czy pieluszki jednorazowe. Dla wielu młodych rodziców bardzo ważną informacją są testy Centrum Zdrowia Dziecka lub innych instytucji badających produkty dla najmłodszych. Trzeba również pamiętać o tym, że to, jak będzie wyglądać wyprawka dla noworodka, jest również uzależnione od pory roku. Innych rzeczy będziemy potrzebować dla dzieci urodzonych zimą, a inne okażą się niezbędne latem.

Kompletowanie wyprawki z zaleceniami Centrum Zdrowia Dziecka

Skompletowanie wyprawki warto zaplanować przed narodzinami dziecka, wówczas minimalizuje się stres związany z przygotowaniami. Oczywiście życie bywa przewrotne i maluch też potrafi zaskoczyć, ale w dobie internetu można szybko i sprawnie zrobić zakupy oraz uzupełnić zapasy. Najczęściej jeszcze przed porodem mama będzie myśleć o tym, czy zdecyduje się na karmienie piersią. Także to ma duży wpływ na kompletowania wyprawki, ponieważ będą musiały się w niej znaleźć wkładki laktacyjne czy też specjalne kosmetyki. W przypadku, gdy z jakichkolwiek powodów będziemy karmić butelką, będziemy potrzebować wielu różnych akcesoriów, które pozwolą przygotować mieszankę, podgrzać ją i oczywiście wyczyścić wszystkie elementy.

Kompletna wyprawka to także ciuszki, dodatki, kosmetyki, wózek czy śpiworek. Ten ostatni szczególnie będzie polecanych dla dzieci urodzonych jesienią. W sklepach znaleźć można różnorodne propozycje, marki prześcigają się w oferowaniu bezpiecznych preparatów, więc czasem można się pogubić. Z pewnością przydadzą przybory toaletowe, kosmetyki dopasowane do skóry dziecka, sól fizjologiczna do przemywania oczu oraz dodatki do czyszczenia noska.

Jakie pieluszki jednorazowe wybrać?

Zainwestuj w sprawdzone produkty. Czytaj recenzje, pytaj innych rodziców o opinie, sprawdzaj rankingi. Z pewnością szybciej zdecydujesz się na klasyczne pieluchy tetrowe, bo już zakup tych jednorazowych może być większym dylematem. Wszak jest tyle marek, reklam, a przedział cenowy jest bardzo duży. Z czasem dojdziesz też do zakupu fotelika samochodowego lub też będziesz decydować, czy maluszek będzie spał przy łóżku rodziców czy też w osobnym łóżeczku. Niezmiennie hitem wyprawki jest kokon niemowlęcy.

Bardzo często z okazji narodzin dziecka będziecie otrzymywać prezenty. Przygotowana wcześniej lista, jakiej wyprawki dla noworodka potrzebujecie z pewnością ułatwi wam odpowiedź na to, czego jeszcze potrzebujecie, jakich kosmetyków używacie, jakie pieluchy jednorazowe zdobyły wasze zaufanie. Należy pamiętać o tym, że wielu rzeczy maluszek szybko wyrośnie i będą się zmieniać wasze oczekiwania. Są jednak takie dodatki, które pozostaną z wami na dłużej, więc warto sięgać po produktu dobrej jakości, bezpieczne dla dziecka z odpowiednimi certyfikatami.

Dodaj komentarz